it's winter, I need sleeves! / jest zima, potrzebuję rękawków!     A couple of weeks ago I've made a blouse using the pattern downloaded from [ here ]. As some of you remember I wanted to add sleeves to it and finally I had some time to do it :) For those who don't remembmer [ here's ] a link to the post. 

     Kilka tygodni temu uszyłam sobie bluzkę wykorzystując przy tym wykrój pobrany stąd ]. Może niektórzy z Was pamiętają, że chciałam doszyć do niej rękawki - i w końcu miałam chwilkę, aby to zrobić. Dla tych, którzy nie pamiętają tutaj ] jest link do postu. 

     To make sleeves I used [ this ] pattern, also downloaded from papavero.pl (there was a post where I gave more details on this portal: link to the post ).

     Aby wykonać rękawki skorzystałam z [ tego ] wykroju, który również pobrałam z  papavero.pl (post, w którym napisałam więcej o tym portalu znajduje się [ tutaj ]).

[Click to enlarge / Kliknij, aby powiększyć] 
First I cut the shape of the sleeves from the fabric...
Najpierw wycięłam kształt rękawka z tkaniny...
[Click to enlarge / Kliknij, aby powiększyć] 
... pinned it to the blouse and made the first sew...
... przypięłam go do bluzki i wykonałam pierwszy szew...
[Click to enlarge / Kliknij, aby powiększyć] 
     The sleeves didn't fit perfectly, because they were taken from a different blouse. But It wasn't a problem. All I had to do was to cut it after sewing it to the blouse. I helped myself with some pins.
  
     Rękawki nie pasowały idealnie, ponieważ były wzięte z wykroju innej bluzki. Na szczęście nie był to problem i po przyszyciu ich do bluzki przycięłam je na żądaną wielkość pomagając sobie szpilkami. 
[Click to enlarge / Kliknij, aby powiększyć] 
The last part was hemming. That's how my blouse became "winter blouse" :)
Ostanią rzeczą było podwinięcie krawędzi materiału. Tym sposobem bluzka stała się "zimową bluzką" :)
[Click to enlarge / Kliknij, aby powiększyć] 

2 comments:

  1. Widzę, że nie nudzi Ci się w chłodne, zimowe wieczory:) Bardzo ładnie wyszły rękawki:) fajne są też kolory tej bluzki tak btw.:)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Dzięki :) Nudzić się nie nudzi, ale walka z wszechogarniających snem jest trudna i nierówna :( Ale to podobno niedługo minie... :)

      Delete