a blouse which was supposed to be a gift / bluzka, która miała być prezentem
     I wanted to sew something for my Mom. I found the fabrics wich seemed to be perfect, I found the pattern, downloaded it from [ here ] and started sewing. 

     Chciałam uszyć coś dla mojej Mamy. Znalazłam tkaniny, które wydawały się idealne, znalazłam wykrój, pobrałam go [ stąd ] i zaczęłam szyć.
[Click to enlarge / Kliknij, aby powiększyć]     
     When my Mom tried the blouse on, she said it was too short for her (well... I could have asked first, but I wanted it to be a surprise...) and that  it would be better if it stayed with me. So it stayed. And "we live happily ever after" :) And I will definately sew something more appropriate for my Mom, I'm telling you! :)

     Kiedy Mama przymierzyła bluzkę, powiedziała, że jest na nią za krótka (no cóż, mogłam się wcześniej dopytać, ale chciałam zrobić jej niespodziankę...), i że lepiej by było, gdyby bluzka została ze mną. No i została. I żyjemy  "długo i szczęśliwie" :) I na pewno jeszcze uszyję coś, co będzie bardziej odpowiadało Mamie, zobaczycie! :)
[Click to enlarge / Kliknij, aby powiększyć]  
[Click to enlarge / Kliknij, aby powiększyć] 
     For those who didn't read my previous posts [ here ] is more information about papavero.pl and about the pattern I used (this is the second blouse which I sewed using it). 

     Dla tych, którzy nie zaglądali do moich poprzednich postów [ tutaj ] jest więcej informacji o papavero.pl i o wykroju, z którego skorzystałam (to druga bluzka, którą uszyłam przy jego wykorzystaniu). 

4 comments:

 1. Bluzka fajna. Tak to juz jest z niespodziankami :) Z drugiej strony... nie ma tego zlego co by sie nam nie przydalo ;)
  Przyszlo mi do glowy, ze gdybys koniecznie chciala ja mamie jednak sprezentowac, to mozna by ja przedluzyc blekitnym pasem materialu taki jak jest na gorze.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Też o tym myślałam, ale doszłam do wniosku, że odpuszczę, bo boję się, że będzie się bardzo marszczyło (materiał w ogóle nie rozciągliwy). Ale nie poddam się z kombinowaniem, kiedyś się uda! Nie ta bluzka - to inna :)

   Delete
 2. Bardzo udana bluzka :) masz niespodziankę dla siebie tym razem :)

  ReplyDelete