a positive felt cloud / pozytywna, filcowa chmurka

 
     Who said that it has to be sad and dark when it rains? Who? :) This is another thing which I made of felt. While producing the raindrops it turned out that I have to cut each one out by hand - I planned to do it with the use of hole-puncher, but the felt was too thick to fit into the hole of the puncher.

     Kto powiedział, że deszcz musi być szary i smutny? No kto? :) Oto kolejna rzecz, którą zrobiłam z kolorowego filcu. Podczas produkcji kropelek deszczu okazało się, że muszę każdą wycinać ręcznie, bo filc jest za gruby, aby zmieścić się w dziurkacz ozdobny, który planowałam zakupić. 

[ click to enlarge / kliknij, aby powiększyć ]
     There was a lot of cutting and then some sewing :) Now the whole "above the baby bed" set is ready. If you're interested [ here] you can find some details on sloth and [ here ] on owl. 

     Było dość sporo wycinania a później trochę szycia :) Dzięki temu cały "filcowy zestaw nad łóżeczko" został ukończony. Jeśli jesteście zainteresowani [ tutaj ] jest więcej szczegółów na temat leniwca a [ tutaj ] na temat sowy.
[ click to enlarge / kliknij, aby powiększyć ]
[ click to enlarge / kliknij, aby powiększyć ]
[ click to enlarge / kliknij, aby powiększyć ]
     
     And for those, who care: little Hannah is with us :) We are crazy in love, there is some crying and a lot of hugging :) We are no longer 'just' a couple, we are a family now. And I have to tell you - it feels great :)

      A dla zainteresowanych: jest już z nami mała Hania :) Szaleństwo miłosno-płaczące się rozpoczęło. Bardzo ładnie ujęła to Susanna na swoim blogu: zamieniliśmy się z małżeństwa w rodzinę. I zakochaliśmy się w małym człowieczku bez granic.

22 comments:

 1. Kochana,
  moje gratulacje, córka śliczna :)
  A zestaw nad łóżeczko jest super!

  Pozdrawiam
  APT

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękujemy za miłe słowa :) Jest superkochana i grzeczna... Aż strach się chwalić, żeby nie zapeszyć :)

   Delete
 2. Aguś,
  gratulacje :) i ogromne uściski dla Was :)

  ReplyDelete
 3. Przerzadko mi coś takiego przez myśl w ogóle, a co dopiero przez usta przechodzi, ale fajoska ona! :) I taka kudłata :) Buziaczki, gratulacje, i żeby dużo spała ;)

  mai

  ReplyDelete
  Replies
  1. :) Dziękujemy bardzo. Kudłata noo! Pomyśleć, że rodzice blondyni a czarne włosy u dziecka wyszły... Genetyka to trudna nauka :)

   Delete
  2. Ja patrzyłam na te ciemne włoski, ale myślałam, że Twój mąż jest brunetem, a tu obydwoje macie jasne włosy... U nas jest odwrotnie - obydwoje mamy ciemne włosy, a Luna blondynka :-) Chociaż mąż był też małym blondynem, więc to wiele wyjaśnia :-)

   Delete
 4. Ach, cudna jest! A TY bardzo dzielna i też cudna :) Gratulacje serdeczne :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oj dzielna, aż sama jestem dumna z siebie - salę porodową od wtorku nazywam salą tortur ;) ale o tym kiedyś na kawie w kuchence... :) Dziękujemy!

   Delete
 5. Gratulacje! Córcia przesłodka:) Wielka życiowa przygoda przed Wami:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Do przygody marsz! :) Dziękujemy, mam nadzieję, że czas nie będzie leciał za szybko...Taki mały dzidziuś jest naprawdę rozbrajający... :)

   Delete
  2. Hi, hi, jak moje dzieci były malutkie, też chciałam zatrzymać czas, ale potem się okazało, że jak rosną, to cieszą tak samo, tylko czym innym:) Miło powspominać:)

   Delete
 6. Oooooooo!!! Maleństwo już z Wami, a ja właśnie sobie myślałam kiedy? :-) Gratuluję! Haniulka jest cudowna! Z takimi ozdobami nad łóżeczkiem będzie spała jak aniołek :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak, z nami od wtorku i już zdążyła nas rozkochać w sobie do granic możliwości :)

   Delete
 7. aaaaaaaaaa jaki cudny mały człowieczek :) oj będzie mi brakować Twoich ciążowych boskich ciuchoprzeróbek :) zdrówka, szczęścia i miłości :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękujemy :) a co do przeróbek - teraz będę pewnie przerabiać w stronę z ciążowych na 'zwykłe' ;) - ja bez przerabiania nie umiem żyć ;)

   Delete
 8. Chmurka to coś dla mnie. Przecież ja szyję chmurkowe dziecięce przytulanki-poduszki :P Podoba mi się ten pomysł, bo sama kiedyś wpadłam na kolory deszcz i broszki chmurki :)

  ReplyDelete
 9. Śliczna córcia, wielkie gratulacje! Co tam szycie przy takiej "produkcji" :-))))

  Ania

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oj to prawda, szycie przy tym "dziele" wydaje się naprawdę mało angażujące :)

   Delete
 10. Gratulacje! Piękna córka, piękna chmurka i w ogóle pięknie :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hi dziękuję, życie jest piękne :)

   Delete