Sukienka 102, Burda 7/94

 
     Ta sukienka jest eksperymentem i moim ćwiczeniem krawieckim. Tak bardzo urzekła mnie linia dekoltu, że postanowiłam uszyć ją choćby po to, żeby wiedzieć, jak ładnie odszyć taki dekolt i podkroje pach. Jestem bardzo zadowolona z efektu, choć nie mam pewności, czy będę ją nosiła na co dzień, a to ze względu na tkaninę, z której ją uszyłam.      To materiał z IKEI, dość gruba, nieelastyczna tkanina. Sama sukienka leży dość dobrze (przy okazji uwaga: Burda z lat 90-tych nie zawyża rozmiarów tak bardzo, jak te obecne - to pewnie wynik nowych wyliczeń i nowej standardowej sylwetki statystycznej Niemki... :).), ale gniecie się bardzo, co powoduje, że aż boję się w niej usiąść, żeby nie zmarnować starannego prasowania. 

     Dla zainteresowanych wrzucam zdjęcie części wykroju i modelki z lat 90-tych. No same powiedzcie, czyż to nie fascynujący model? :) ;)


Tył: 

     Na pewno uszyję jeszcze jedną - z elastycznego, cieńszego materiału. Zakochałam się w tym dekolcie.  :)

10 comments:

 1. wow!Świetna, taka geometryczna, wzór mi się szalenie podoba. Może jednak się nada do noszenia (jak przymkniesz oko na zagniecenia?).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zrobiło się ciepło i dam jej szansę. Starałam się dopasować wzór i szalenie mi szkoda odkładać ją do szafy... :) Dzięki za miłe słowa :)

   Delete
 2. Bardzo ładnie ją uszyłaś i fajnie wyglądasz w tych kolorach. Myślę, że uszycie tej sukienki z cieńszego i elastyczniejszego materiału będzie dużo łatwiejsze. Dekolt bardzo ładnie się prezentuje, fajnie też wygląda na tyle.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bardzo dziękuję! Już poluję na inny materiał do wykorzystania przy tym modelu :)

   Delete
 3. Cudowna sukienka! Ciekawa jestem jak wygląda, kiedy się pogniecie... ;-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję :) Te zagniecenia nawet na powyższych zdjęciach są widoczne. Ale nie poddam się :) Zacznę od nowa na innym materiale! :)

   Delete
 4. Świetne te kolory! Szkoda, że sukienka się gniecie, bo bardzo ładnie w niej wyglądasz. Koniecznie szyj kolejną ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję! Powiedziałam A to i B pewnie powiem, szkoda by było nie wykorzystać już raz odrysowanego wykroju.... :)

   Delete
 5. Świetna jest i bardzo ładnie Ci w niej :) Szyj następne koniecznie.

  ReplyDelete
 6. Piękna! Dzięki tkaninie o wiele bardziej interesująca niż oryginał :)

  Pozdrowienia!
  Monika - ta po sąsiedzku na Iwankach ;)

  ReplyDelete