how to make a pincushion / jak zrobić igielnik

     I needed a pincushion! I was supposed to make one after the "Make a small pillowcase" meeting, bcause one of the girls [ Kasia ] had one, and I loved it. But there was always something more important to be done. But one day I saw a tutorial which was prepared by one of the blogging girls [ Longredthread ] (who makes BEAUTIFUL clothes!!) and I couldn't stop myself.

     Potrzebna mi była poduszeczka na igły! Miałam zrobić taką po spotkaniu "Uszyj Jasia", bo jedna z uczestniczek [ Kasia ] miała taką i strasznie mi się ten pomysł spodobał. Zawsze jednak pojawiało się coś ważniejszego do zrobienia. Aż tu nagle na blogu [ Longredthread ] (która szyje przepiękne ubrania!) pojawiła się instrukcja wykonania takiej poduchy. No i nie mogłam się powstrzymać.

[ click to enlarge / kliknij, aby powiększyć ]
     I used her [ tutorial ], so I'm not going to make another one, just visit her blog an you'll see how easy this is. And how great she sews - I hope I'll be half as good at sewing one day!


     Szyjąc wykorzystałam [ tutorial ] od Longredthread, dlatego nie będę szykować kolejnego - zajrzyjcie na jej bloga a sami zobaczycie, jakie to proste. Przy okazji warto zajrzeć na inne posty, żeby zobaczyć, jak cudnie szyje - mam nadzieję, że kiedyś będę choć w połowie tak profesjonalna, jak ona :).
[ click to enlarge / kliknij, aby powiększyć ]
     I didn't sew the ends of the elastic band together because I fasten pincushion to my sewing machine when I need that.  

     Nie zszyłam końców gumki, ponieważ w razie potrzeby przywiązuję igielnik do maszyny. 

1 comment:

  1. Piękny :-) Ja po latach używania klasycznej poduchy zakochałam się w magnetycznej "mydelniczce" - dostałam ją na święta i od tego czasu dzielnie stoi przy maszynie.

    ReplyDelete