Jak przewinąć tunel?

 

    Problem przewijania wąskich i długich tuneli pojawił się wraz z maskotkami - leniwcami w wersji mini - a konkretnie z ich wąskimi łapkami Poszukałam, poczytałam, zasięgnęłam rady (Grupa Warszawa Szyje - link działa tylko członkom grupy) i przetestowałam kilka metod. Ta, którą przedstawię dzisiaj była dla mnie objawieniem. Objawieniem tak wielkim, że zasłużyła na post, niech wiedzą ci, którzy nie wiedzieli :)

     Nie ma tu wielkiej filozofii. Potrzebne są patyczek / drut / pałeczka do sushi / ... , cienka rurka / obcięty z dwóch stron długopis i tunel, który przewijamy. Tunel nakładamy na rurkę i wpychamy za pomocą patyczka, do jej wnętrza zaszytą krawędź. Kiedy końcówka znajdzie się w rurce, ściągamy pozostałą część materiału wywijając tunel.


    Gotowe zestawy do takiego przewijania można kupić w Internecie za ok 25 zł, ja poszłam na łatwiznę i zrobiłam sobie trzy wielkości rurki - z długopisu, flamastra i grubego markera. Jak myślę o tym, ile czasu straciłam na próby przewinięcia tego ręcznie, to chce mi się płakać... :) Dlatego mam nadzieję, że komuś się ta metoda przyda.


18 comments:

 1. Genialne w swojej prostocie :) Dziękuję Ci bardzo za ten tutek :)
  Ja zazwyczaj unikałam takich tunelików, a jak już koniecznie musiałam uszyć, to na końcu szwu zostawiałam długą nitkę (z dołu i z góry), obie nawlekałam w grubą igłę i tępą stroną igły przesuwałam przez tunelik (tak, jakbym chciała nawlec gumkę). Ile się trzeba było namęczyć, żeby nitka po drodze się nie zerwała...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Znałam sposób z nitką i on też działa dobrze (szczególnie przy grubszych tunelach), ale jak miałam 40 takich tuneli do przewinięcia to okazało się, że nie mam cierpliwości. :)

   Delete
 2. Świetne rozwiązanie! W rzeczy samej w prostocie siła. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. I w zepsutych długopisach :) :)

   Delete
 3. Świetny pomysł! Pozdrowienia:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. dziękuję i również pozdrawiam :)

   Delete
  2. Dziękuję i również pozdrawiam :)

   Delete
 4. działa! wypróbowałam :) dzięki za tutek ;) ja wykorzystałam słomkę do napojów i patyczek do szaszłyków ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. :) cieszę się, że pomogło :)

   Delete
 5. Nic nie rozumiem, miga mi w oczach, można jakoś zwolnić tego gifa? nie mogę się przyjrzeć :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. może opis pomoże: tunel nakładamy na rurkę i wpychamy do jej wnętrza zaszytą krawędź. Kiedy końcówka znajdzie się w rurce, ściągamy pozostałą część materiału wywijając tunel.

   Delete