"make a small pillowcase" second meeting - sumup / drugie spotkanie szyciowe "Uszyj Jasia" - podsumowanie


     It was a rather short meeting (it lasted over three hours). Even though we didn't sew a lot (40 pillowcases) we have divided fabrics among us and we're going to sew at home, so the number of pillowcases is still increasing.

     To spotkanie było raczej krótkie (trwało niewiele ponad 3 godziny). Mimo, że nie uszyłyśmy dużo (40 poszewek), podzieliłyśmy między siebie sporo tkanin i teraz każda będzie szyła w miarę możliwości w domu. Liczba uszytych jaśków zatem rośnie!


     For me organising this meeting was rather crazy. I had taken my little (7 weeks old) daughter with me, my husband was there to babysit her. I hoped that there would me more of us, but it turned out that my hopes were too high. Anyway it was worth it and I hope that we'll produce those 125 pillowcases in a short time.

     Dla mnie organizacja tego spotkania była dość szalonym wyzwaniem. Zabrałam ze sobą 7 tygodniową córeczkę oraz męża, który się nią zajmował. Miałam nadzieję, że przybędzie nas więcej, ale wychodzi na to, że zbyt pozytywnie się nastawiłam. Tak czy siak - warto było, mam nadzieję, że uda nam się uszyć te 125 poszewek w miarę szybko. 

10 comments:

 1. Oczywiście, że było warto!!! bo warto robić DOBRO!!! :-)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. To prawda, ale w wiekszej grupie jakos razniej :-)

   Delete
 2. Nasze spotkanie też trwało jakieś 3-4h nie dłużej. Jak spotykamy się po pracy to ciężko nawet dłużej wysiedzieć :-) A dlaczego aż 125 poszewek? Coś przegapiłam?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Chyba nie bardzo rozumiem pytanie 'dlaczego 125 poszewek?' :-)

   Delete
  2. Bo w poście jest napisane że 125 - skąd ta liczba? Obiecałyście tyle uszyć?

   Delete
  3. Takie zapotrzebowanie zgłosił szpital i ja podeszłam do tematu ambitnie - że niby użyjemy wszystkie :-) ale trzeba się będzie tym szyiem podzielić z innymi :-)

   Delete
 3. Dziewczyny! Googlówka! Nooooooooo dziękuję Wam! Ps. G. wyglądasz fantastycznie!

  ReplyDelete
 4. Jak na taki zbieg okoliczności to i tak uszyłyście dużo, gratulacje, że się udało:) Żałuję bardzo, że nie mogłam dotrzeć tym razem. Aga, na jakie wymiary te jasie? Może z 10 na razie dam radę:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jasie 40x35 plus zakladka :-) a spotkać na wspólnym szyciu uda się na pewno, jak nie tym razem, to innym :-)

   Delete