Upcycling z przymrużeniem oka - koszulka dla Hani


     Kojarzycie kampanię reklamową "pewnego sklepu", w której każdy może zostać Bohaterem w swoim domu? ... Przy okazji zakupów w tymże sklepie dostaliśmy ogromny t-shirt. Hasło raczej nie pasuje do żadnego z nas, więc bluzka leżała przez jakiś czas nieużywana. Nie wiem, jak to się stało, że wcześniej nie wpadłam na pomysł przerobienia jej na tunikę dla Hanki. Jeśli chodzi o trudność i skomplikowanie szycia - sprawa jest raczej prosta, ale dla zainteresowanych krótko opisałam jak przerabiałam bluzkę.


Szycie takiej bluzeczki / tuniki sprowadza się do kilku prostych kroków:
 • przyłożyć do wielkiej bluzki taką, która jest aktualnie dobra na nasze dziecko,
 • odrysować i wyciąć nowy kształt pamiętając o zapasie na szwy (zachowamy oryginalny dekolt dzięki czemu bluzka łatwo wejdzie przez głowę),
 • zszyć szwy boczne tuniki,
 • podwinąc dwa razy dół tuniki i przeszyć LUB przeszyć dół tuniki owerlokiem, podwinąć raz, przeszyć,
 • wyciąć tasiemkę z pozostałej części materiału i wykorzystać ją, jako lamówkę do wykończenia rękawków LUB podwinąć brzeg rękawków dwa razy i przeszyć LUB przeszyć dół rękawków owerlokiem, podwinąć raz, przeszyć.
 

    A tak Młoda wygląda w wersji "jestem szczęśliwa, bo zabrałam mamie czapkę". To nowa umiejętność - samodzielne jej zakładanie. Bawi niezmiernie tym bardziej, że dosięga również do półki, na której czapki leżą i może swobodnie przebierać w fasonach i kolorach. :)

  

6 comments:

 1. Jaka ona już duża i śliczna!

  ReplyDelete
  Replies
  1. :) Dzięki. I powiem Ci szczerze - coraz fajniejsza! :)

   Delete
 2. Ja nie znam tej reklamy, ale dać koszulkę z napisem "bohater domu" małemu bąblowi to strzał w dziesiątkę! ;-) Haniula jest przeurocza! :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki :) Przy takim poziomie rozrabiania to niemal strój służbowy :)

   Delete
 3. Aga, świetny pomysł:) Hania rośnie jak na drożdżach, urocza dziewczynka.

  ReplyDelete